15 tipů na co nezapomenout při rekonstrukci

15 tipů na co nezapomenout při rekonstrukci

Nejprve je třeba se rozhodnout, zda chcete stavět nový dům nebo budete naopak rekonstruovat dům starší. Rozhodnete-li se pro rekonstrukci, doporučujeme vzít v úvahu našich 15 tipů, na které byste neměli zapomínat, když jde o rekonstrukci.

1. Pozemek - Pro stavbu nového i rekonstrukci starého domu potřebujete vhodnou nemovitost. Pokud jde o pozemky v Plzni, vhodné pro rekonstrukci, obraťte se na realitní kancelář Pubec, kde najdete spoustu možností, kde stavět.

2. Stav domu - Než se pro koupi staršího domu rozhodnete, určitě se na něj běžte podívat. Nejlépe s sebou vezměte odborníka na stavebnictví nebo statika, aby zhodnotil, zda se vyplatí dům rekonstruovat.

3. Co se bude rekonstruovat - Je třeba rozmyslet si, co všechno bude na domě třeba rekonstruovat. U některých je celá statika špatná, jiné mají děravou střechu nebo díry v základech. Pro vyčíslení předpokládaných nákladů však potřebujete vědět, co se bude přesně rekonstruovat.

4. Vyčíslení rekonstrukce - Rekonstrukce domu může být velmi finančně náročná, obvykle se veškeré nedostatky neukážou při prvním zkoumání, a je proto třeba mít finanční rezervu na skryté vady.

5. Koupě domu - Po celkovém vyčíslení budoucích nákladů oprav se můžete teprve rozhodnout, zda dům koupíte nebo se raději rozhodnete pro jiný způsob bydlení.

6. Plán rekonstrukce - Pokud jste se přece jen rozhodli pro rekonstrukci domu, je dobré si jednotlivé etapy naplánovat, aby šly logicky za sebou a navazovaly na sebe.

7. Financování rekonstrukce - Nezanedbatelným bodem je také plánování financování, je třeba počítat s tím, že rekonstrukce domu není právě nejlevnější.

8. Elektrické vedení - U starších domů bývá zvykem, že elektrika je vedená ve starých hliníkových kabelech. Je vhodné staré rozvody elektřiny vyměnit za nové a dimenzovat je pro dnešní spotřebiče.

9. Vodovod - Vodovodní potrubí má nejspíš také nejlepší léta už za sebou. Bojujte proti zarostlým trubkám novým vedením v plastu.

10. Izolace proti vlhkosti - Nemocí starých domů bývají často plísně způsobené příliš vysokou vlhkostí. Od té vám pomůže kvalitní hydroizolace.

11. Kanalizace - Je třeba zkontrolovat také stav kanalizačního potrubí, pravděpodobně bude nutné jej rozšířit v kuchyni pro zavedení myčky a s největší pravděpodobností také v koupelně, kde přibude sprchový kout.

12. Okna - Velkou bolestí starých domů bývají okna, ta je potřeba určitě co nejdřív vyměnit. Nová okna vám výrazně ušetří peníze za vytápění.

13. Střecha a zateplení - Kontrolu vyžaduje také střecha, její těsnost a zateplení. Dále bude třeba zateplit fasádu a snížit tak energetickou náročnost domu.

14. Topení - S energetickou náročností souvisí také topení, vyberte si úsporný způsob vytápění, který bude dostatečně účinný, ekologický a zároveň ekonomický.

15. Vnitřní vybavení - Jakmile jsou hotové podlahy a omítky, můžete se starat o vnitřní vybavení domu, to už vám bude hej, protože se budete moci brzo nastěhovat. Tak si s výběrem vybavení dejte záležet, ať se vám dobře bydlí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.